Upozornenie Táto stránka používa cookies pre zlepšenie používateľského zážitku. Ak budete pokračovať, budeme predpokladať že súhlasíte s prijímaním cookies z tejto stránky. OK
Výrobky

Baliace stroje

Rôzne potravinárske, chemické, kozmetické a iné výrobky sa dostávajú na trh v tzv. skupinových obaloch nespočetných rozmerov a tvarov. Na zhotovovanie skupinových obalov Vám ponúkame tzv. zmršťovacie stroje resp. na ovíjanie skupinových obalov naukladaných na paletách pružnou fóliou (stretch fóliou) aj tzv. ovíjacie stroje.

 • Zmršťovacie stroje: Automatické stroje vhodné pre zhotovovanie skupinového obalu výrobkov v sklených fľašiach, v PET fľašiach alebo v kovových škatuliach, buď bez použitia kartónovej tácky alebo s použitím kartónovej tácky do balíka z graficky nepotlačenej zmršťovacej fólie alebo do balíka z graficky potlačenej zmršťovacej fólie.
  Hlavné typy strojov:
  • Zmršťovací stroj s bočným zaraďovaním: Stroj používajúci dva samostatné kotúče zmršťovacej fólie, ktorého produkčný výkon sa pohybuje od 12 do 14 balíkov za minútu (v závislosti od rozmerov spotrebiteľského obalu a od rozmerov skupinového obalu)
  • Zmršťovací stroj s čelným zaraďovaním: Stroj používajúci dva samostatné kotúče zmršťovacej fólie, ktorého produkčný výkon sa pohybuje od 16 do 24 balíkov za minútu (v závislosti od rozmerov spotrebiteľského obalu a od rozmerov skupinového obalu)
  • Zmršťovací stroj s prehadzovaním fólie (overlapping): Stroj používajúci len jeden kotúč zmršťovacej fólie, ktorého produkčný výkon je minimálne 30 balíkov za minútu (v závislosti od rozmerov spotrebiteľského obalu a od rozmerov skupinového obalu) pričom môže byť dodaný aj vo vyhotovení pre používanie graficky potlačenej zmršťovacej fólie v tzv. synchronizovanom režime.
  Zmršťovacie stroje môžu byť doplnené aj aplikátorom odnosných rúčok (tzv. uškovačkou balíkov).
 • Ovíjačka paliet: Poloautomatický stroj s rotačným stolom určený pre ovíjanie skupinových obalov naukladaných na paletách tzv. pružnou fóliou (stretch fólia) s produkčným výkonom 10 – 12 paliet za hodinu.