Upozornenie Táto stránka používa cookies pre zlepšenie používateľského zážitku. Ak budete pokračovať, budeme predpokladať že súhlasíte s prijímaním cookies z tejto stránky. OK
Výrobky

Etiketovacie stroje

Pre umiestnenie etikety na spotrebiteľský obal Vám ponúkame celoobvodové fóliové „horúco-lepidlové“, „studeno-lepidlové“, samolepiace a sleevové etiketovacie stroje.

  • Celoobvodové fóliové „horúco-lepidlové“ etiketovacie stroje sú určené na celoobvodové etiketovanie valcových spotrebiteľských obalov, pomocou ktorých sa etiketa lepí horúcim lepidlom (Hot Melt). Ich produkčný výkon sa pohybuje v rozmedzí od 3 000 do 12 000 kusov za hodinu.
  • „Studeno-lepidlové“ etiketovacie stroje: Stroje slúžiace na vykonanie klasických operácií, ako napr. lepenie brušnej, zadnej a krčkovej etikety alebo tzv. kolku. Stroje fungujú na paletkovom princípe, pomocou ktorých sa na spotrebiteľský obal dajú umiestniť etikety rôznych tvarov. Jednotlivé druhy etikiet sa dajú rôzne variovať, ako napr. kombinácie brušná-zadná, brušná-zadná-krčková, brušná-krčková.
  • Samolepiace etiketovacie stroje: V prípade týchto etiketovacích strojov nie je potrebná lepidlová jednotka a samolepiace etikety sa dajú umiestniť na spotrebiteľský obal veľmi jednoduchým spôsobom. Prostredníctvom nich sa dajú etiketovať PET fľaše, sklenené fľaše a aj umelohmotné bandasky. Na jeden stroj je možné namontovať viac etiketovacích agregátov, čím sa dá umiestniť na spotrebiteľský obal aj viac druhov etikiet. Ich produkčný výkon sa pohybuje od 1 000 do 12 000 ks/h.
  • Sleevové etiketovacie stroje (rukávové zmršťovacie): Zariadenia produkčných výkonov 2 000 až 12 000 ks/h slúžiace na umiestnenie sleevovej etikety na spotrebiteľský obal. Zariadenie môže byť vystrojené aj dvomi sleevovacími jednotkami, pričom jedna sleevovacia jednotka slúži na umiestnenie etikety na telo spotrebiteľského obalu a druhá sleevovacia jednotka na umiestnenie tzv. ochrannej kapsle na hrdlo obalu.