Upozornenie Táto stránka používa cookies pre zlepšenie používateľského zážitku. Ak budete pokračovať, budeme predpokladať že súhlasíte s prijímaním cookies z tejto stránky. OK
Služby

Rezanie vodným lúčom

Naša spoločnosť vlastní CNC riadený rezací stroj typu Water Jet 3515 típusú.

Rezanie vodným lúčom, inak povedané vodné rezanie je taká triesková obrábacia technológia, pri ktorej sa rezanie vykonáva extrémne rýchlo prúdiacou vodou zmiešanou abrazívnou látkou. Stavba stroja je rovnaká ako u laserového, plameňového alebo plazmového rezacieho stroja. Pri rezaní je rýchlosť posunu rezacej hlavy od 1 mm / min. až do 20 m / min. Hrúbka materiálu vhodného na rezanie sa pohybuje v závislosti od kvality materiálu v širokom rozmedzí. V prípade železa je to viac ako 10 cm. Šírka rezu sa pohybuje os 0,03 mm do cca. 1,5 mm, čo znamená minimálnu stratu materiálu.

Výhodou vodného rezania proti plazmovému, plameňovému alebo laserovému rezaniu je to, že nedochádza k prísunu tepla do rezaného materiálu, ž čoho vyplýva, že sa rezané okraje materiálu nedeformujú, nedochádza k štrukturálnym zmenám ani k zmenám tvrdosti materiálu a je možnosť rezania aj krehkých a ťažko manipulovateľných materiálov. Rez je presný, lomové hrany sú ostré, minimálne rezervy a nízke náklady dodatočného opracovania.

Berieme objednávky na vyrezanie plochých dielov hocijakých tvarov z hocijakého materiálu studenou metódou (z kalených ocelí, z titánu, zo zušľachtených ocelí, z nehrdzavejúcej ocele, z hliníka, z medi, z bronzu, zo skla, z keramiky, z kameňa, z plexiskla, z umelých hmôt, z tesniacich materiálov, z klingeritu, z dreva, z kože, z gumy a pod.).

Technické parametre stroja:

  • Rozmery stola: y = 3550 mm, x = 1750 mm, z = 160 mm
  • Maximálna hmotnosť rezaného materiálu: 600 kg/m2
  • Presnosť rezania: 0.15 mm
  • Pozičná presnosť: +/- 0.08 mm na každom 1000 mm-ri
  • Opakovacia presnosť: +/- 0.03 mm
  • Skutočné rezacie rozmery: y = 3000 mm, x = 1500 mm

Cenovú ponuku vieme vypracovať až po oboznámení sa s druhom materiálu a jeho hrúbky resp. vzhliadnutí technického výkresu výrobku / výrobkov.